• Montekid
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect. Felsefemiz - Montekid
  • Montekid

Felsefemiz

wallpaper-1250283

…. her Çocuk Özeldir!!

Montessori eğitimi, çocuk için özel hazırlanmış bir ortamda, çocuğa özgürlük tanıyarak kişiliğinin gelişim sürecini destekleyen, ortaya çıkaran, çocuğun kendi onuru içinde bireyselleşmesini ve sosyalleşmesini hedefleyen kişisel bir eğitim şeklidir.
Her çocuk kendine özgü ve özeldir. Montessori eğitim sistemine, çocuğun benzersiz karakter yapısına saygı duyarak eğitim veriyoruz.
Çocuklarımız özgüvenli, yaratıcı, kolay sosyalleşebilen, kendi özdisiplinini kurabilen, kendisine ve çevresine saygı ve sevgi duyan, bulundukları çevre ve doğa’ya duyarlı bireyler oluyorlar. Çocuklarımızın öğrenmeyi, çalışmayı, yaratmayı ve üretmeyi seven, kendileriyle ve dünya ile  barışık bireyler olmalarını hedefliyoruz.
Çalışmanın ve öğrenmenin mutluluk kaynağı olduğunu çocuğa hissettiren ve onun doğasına böylesine uygun olan başka bir eğitim felsefesi yoktur. İşte bu nedenledir ki Montessori’nin felsefesiyle yetişmiş olan çocuklar diğerlerinden oldukça ayrıcalıklı başlarlar hayata, çünkü çalışmanın ve öğrenmenin mutluluk kaynağı olması hayata sürekliliği olan ayrı bir anlam katar.

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.