• Montekid
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect. Montekid / Çocukevimiz - Montekid
  • Montekid

Montekid / Çocukevimiz

Montekid Çocuk Evimiz

Okulumuz / Sınıflarımız:  

Okulumuz ve sınıflarımız, Montessori felsefesinin temel etkinlik alanlarına hizmet verecek tarzda 2013 yılında inşa edilerek düzenlenmiştir.
Montessori Eğitimi karma yaş eğitimin gücüne inandığı için, sınıflarımızdaki çocuk sayısı 20 çocuğu kapsamakta ve 3 – 6 yaş arasındadır. Birlikte eğitim gören değişik yaştaki çocuklar, daha iyi sosyalleşebilen, kolay empati kuran, küçüklerini koruyup anlayış gösteren toplumsal bireylere dönüşürler.

 

 

Öğretmenlerimiz:
Montessori Eğitimi, okulumuzun kurucusu ve yönlendiricisi, Association Montessori Internationale (AMI)’nin eğitim programlarını Almanya‘da tamamlayarak, Uluslararası Montessori Öğretmenliği Diploması’na sahip pedagogumuz Emel Öziğneci ve onun yetiştirdiği eğitimciler tarafından yapılmaktadır. Her öğretmenimiz kendi anadilinde konuşmaktadadır (türkçe, almanca, ingilizce), böylece çocuklarımız yabancı dili yaşayarak öğreniyorlar.

 

Türkçe ve yabancı dil eğitimi:
Montessori materyalleri, duyusal deneyimler sayesinde, eğitim materyali kavramını her üç dilde kullanmak için mükemmel bir yoldur. Bu kavramları tekrarlayabilmeleri için, çocuklarımıza her üç dilde yeterince oyun ve kitap sunuyoruz.

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.